TVOŘENÍ

Informace

Slevy

TVOŘENÍ V této kategorii není žádné zboží.

Podkategorie

  • MALOVÁNÍ NA TEXTIL A...

    Barvy na textil a barvy na hedvábí značky Marabu, Decola a Primo. Jakmile lidé začali vyrábět látky, začali také s barvením a zdobením. V současné době rozvinutých informačních technologií jsme zvyklí si oblečení a látky koupit už hotové. Je to ale škoda. Pojďme si najít chvilku a věnovat se malování na textil nebo hedvábí. Jedná se o úžasnou kreativní techniku a odměnou vám bude relaxace a jedinečný nový textilní kousek ve vašem šatníku. Nemusí jít o mistrovská díla, začít můžete i s malováním bavlněné tašky, trička nebo tenisek. Rozhodně se malování na textil může stát zábavou i pro vaše děti. Na výběr máme nepřeberné množství barev a jejich druhu je třeba věnovat trošku pozornosti. Je třeba si rozmyslet, zda budeme malovat na černý nebo světlý textil. Pokud na tmavou látku použijete barvy na světlý textil, nebude obrázek vidět. Malovat můžeme fixou, popisovačem, barvou ve spreji nebo barvou ve skle. Barvy na textil ve spreji (fashion shimmer, fashion color) používáme hlavně ve spojení se šablonami. Kdy jednoduše šablonu přiložíme a přestříkneme barvou. Osvědčilo se nám k tomu použít dočasné lepidlo na šablony.  Můžeme použít třeba akvarelové barvy na textil, kdy fixou na textil nakreslíme základní vzor a akvarelovými barvami domalujeme ostatní. 

  • MALOVÁNÍ NA SKLO A...

    Malování na sklo a porcelán patří k oblíbeným kreativním technikám. Proto vám přinášíme kvalitní barvy na sklo a porcelán od německé firmy Marabu, jenž vynikají svou kvalitou a samozřejmě zdravotní nezávadností. Jako doplněk k barvám vám poslouží fixy na sklo, kontury a reliéfní pasty na sklo a porcelán. 

  • DEKUPÁŽ UBROUSKOVÁ...

    Dekupáž, decoupage nebo ubrousková technika. Různé názvy pro jednu výtvarnou techniku, jenž byla hojně používaná už v 18. století. Pro svou jednoduchost a krásu se těší velké oblibě i v současnosti a zájem o ni narůstá. Podstatou je nalepování obrázků natištěných na papírovém ubrousku, rýžovém papíru nebo dekupážním papíru na jakýkoliv pevný podklad. Může jím být dřevo, sklo, porcelán, plast, polystyren, skořápky od vajíček, kámen, papír, kov, MDF, svíčky a dokonce i plátno a textil. Dekorovat můžeme prakticky cokoliv. Jakmile vás tato technika chytne, jste ztraceni. Technika dekupáž je jednoduchá a v současné době, kdy je na výběr nepřeberné množství nádherných vzorů rýžových papírů je opět na vzestupu. Přejeme příjemné tvoření. Hrajte si a tvořte. :-)

  • MIXED MEDIA, ŠABLONY,...

    MIXED MEDIA. Co to vlastně je? Jde výtvarnou techniku, kdy v jednom výtvarném díle kombinujeme zdánlivě nesourodé materiály, jako třeba akrylové barvy, inkousty, textilní tvrdidlo, rýžový papír na decoupage, dřevěné výřezy, výřezy z papíru nebo MDF, patiny, zlaté a kovové plátky,  plastové šablony z oficiální distribuce od firmy Daily ART nebo Stamperia, strukturovací pasty, glitrové pasty a sametové pasty a pěny, odlitky z plastových forem, skleněné a betonové kuličky, ústřižky látek a juty, krajky, pěnové a papírové růžičky, kovové přívěsky, vlastně co vás napadne. Tvoříme na plátno nebo na plátno na MDF desce a nebo plátno na kartonu. Malujeme štětcem nebo špachtlí a nebo obojím. A vytvoříme tím specifické, zcela originální dílo. Tato technika je naprosto úžasná a nedostižná v tom, že se můžeme zcela oddat své fantazii a smíchat naprosto odlišné materiály, teda v podstatě vše, co nám přijde pod ruku. :-) a vytvořit tím kompaktní a jedinečné dílo. S touto technikou zapomenete na všechny potíže a uniknete z reality všedního dne do světa fantazie. Všechny komponenty u nás najdete pod jednou střechou. Kdo si z počátku netroufne, pro toho máme Sadu Mixed media box od Kasia Salmanowicz, kde najdete úplně vše, co je k vytvoření kouzelné dekorace potřeba. Přejeme příjemné tvoření plné fantazie.  :-)

  • VÝROBA MÝDEL

    Výroba mýdel je bezva zábava při níž můžete vyrábět užitečné dárky pro sebe, své přátele, ale třeba i pro paní učitelky nebo babičku. Výroba je jednoduchá, má ale i svá úskalí. Jednoduše vložíme mýdlovou hmotu nejlépe do skleněné nádoby. K ní přidáme voskové barvy naškrábané nožem na opravdu malinkaté hoblinky a vložíme do mikrovlnné trouby. Tuhá vosková barva se nám osvědčila nejlépe, protože nevybledla ani po dvou letech. Stačí opravdu jen malinkaté hoblinky, protože je velmi intenzivní.  Tekuté potravinářské barvy po čase vybledly. Zapneme na mírný výkon, tak aby se hmota jen rozehřívala. Nesmí se vařit. Občas zlehka promícháme krouživým pohybem s nádobou nebo opačným koncem dlouhé nerezové lžičky. Mýdlovou hmotu zahříváme tak dlouho, dokud se všechna hmota i barva nerozpustí. Na závěr přidáme pár kapek vůně a nalijeme do připravených silikonových forem a necháme ztuhnout. Občas poklepeme na okraje silikonové formy, abychom vypudili vzduchové bublinky. Pozor na míchání! Nesmíte míchat příliš intenzivně, ale opravdu jen zlehka, protože jinak se vám v mýdle vytvoří vzduchové bubliny a ty nevypadají dobře. A jedna rada na závěr. Po nalití mýdlové hmoty se vám na povrchu vytvoří vzduchové bubliny. Zbavíme se jich, pokud povrch mýdla ještě teplého ihned po nalití do formy postříkáme vysokoprocentním lihem. My jsme použili obyčejný technický líh 95 % a většina bublinek zmizela. Teď už jen stačí zabalit do celofánového sáčku a dárek je na světě. Přejeme příjemnou zábavu. :-)

  • VÝROBA SVÍČEK

    Vyrábění svíček je oblíbená a užitečná zábava. Pokud chcete mít svou vlastnoručně vyrobenou svíčku, jednoduše vložte parafin do kastrůlku,  přidejte ,,menší než malý" kousíček voskové barvy a nechte rozpouštět ve vodní lázni. Voskové barvy jsou velmi intenzivní. Pozor, aby se do svíčkové hmoty nedostala voda, vosk by se zakalil. Můžete také přidat stearin v poměru 10 - 50% hmotnosti vosku. Ten přidáváme proti stékavosti svíčky. Rozehříváme při teplotě 85 - 95 stupňů Celsia. Na závěr můžete přidat vonnou esenci. Připravenou hmotu nalijeme do formy na svíčky, do níž jsme předem upevnili knot. Knot můžeme použít obyčejný bavlněný, prodává se v metráži, ale nezapomeňte jej předem navoskovat. To znamená ponořit jej do rozehřátého vosku. Nebo můžete koupit již hotové navoskované knoty s plíškem. Hotovou svíčku po zatuhnutí vyjměte z formy a je hotovo. Chcete-li, aby vaše svíčka měla váš osobitý rukopis, můžete ji pomalovat voskovým perem. Další variantou jsou gelové svíčky. Postup je obdobný, jen rozehřátý svíčkový gel naléváme do připravených skleněných nádobek. Pro ozvláštnění můžeme na dno skleničky přidat mušličky, kamínky a podobně. Výroba svíček není vhodná zábava pro malé děti, mohly by se poranit. Ale vám dospělákům přejeme příjemné tvoření. :-)

  • KŘÍDOVÉ BARVY

    Křídové barvy Vintage od výrobce Daily ART v balení 50 ml, 100 ml a 300 ml. Barvy jsou husté, sametově matné, mají vysokou krycí schopnost, obsahují  kvalitní pigmenty,  drží na jakémkoliv podkladu. Není potřeba dávat podkladovou barvu. Pokud toužíte dát vašemu nábytku, skříňkám nebo jen dřevěným krabičkám nový a přesto starodávný vzhled, pak křídové barvy Vintage jsou pro vás tím správným řešením. 

  • POLYSTYREN

    Polystyren je lehká pevná látka vznikající polymerací styrenu. My vám jej přinášíme ve tvarech, které se dají různě dekorovat. Najdete zde polystyrenové koule, vajíčka, věnce a kužely a to v různých velikostech. Oceníte jej především v období kreativních svátků. Snadno se maluje a zdobí. Pro náročnější přinášíme z polystyrenu rozličné figurky a zvířátka. Třeba polystyrenové kočky, sovy, medvídky, labutě, autíčka, motorky, rybičky, polystyrenové hlavy. Pojďte se podívat. :-) 

  • PŘÍZDOBY

    Přízdoby na věnce, výřezy z překližky nebo mdf, dřevěné svítící domečky, sáňky, lyže, brusle, rozličné dekorace na věnce, třeba jablíčka, jeřabiny, žaludy, šípky, mixed media, plastové samolepící perličky, kolíčky, bambulky, skleněné kuličky a mnoho dalšího.  Prostě takové ty malé drobnosti pro radost, kterými vylepšíte své adventní, velikonoční nebo letní věnce, obrázky, své domovy. Snadno je připevníte drátkem nebo třeba tavnou pistolí. Přejeme příjemné tvoření. :-)

  • POLOTOVARY KE ZDOBENÍ

    Polotovary k dalšímu dekorování oceníte nejen v období kreativních svátků. Dřevěné krabičky, truhličky, krabičky na kapesníky nebo domečky na čaje, cedulky a výřezy z HDF rozličných velikostí a tvarů můžete zdobit technikou decoupage, natírat akrylovými či křídovými barvami, šablonovat patinovat a nebo nechat jen tak na své poklady. Plastová vajíčka jednoduchá nebo dvoudílná, dvoudílné vánoční koule nebo zvonky a nebo hvězdy z plastu zdobíme třeba ubrouskovou metodou. Milovníci velikonočních, letních nebo adventních věnců zde najdou polotovary pro své dekorace. Malé mušle můžete použít jako dekoraci do gelových svíček a nebo jimi ozdobit dřevěnou krabičku. Je to jen na vás neboť fantazii se meze nekladou. :-)

  • GLITRY, GLITROVÁ PERA...

    Glitry, glitrová 3D pera a glitrové pasty. Glitry jsou jemný sypací třpytivý prášek. Dekorovaný předmět nejprve natřeme lepidlem a posypeme.  Glitrová 3D pera a glitrové pasty jsou tekuté třpytky. Jejich velikou výhodou je tekutá forma, tudíž se nesypou všude kolem.  Glitrová 3D pera vytvoří vystouplou 3D stopu a nanášíme přímo z aplikátoru. Glitrové pasty nanášíme špachtlí nebo nožem. Ve všech případech ale oceníte jejich nádherný třpyt a širokou paletu odstínů. 

  • MRAMOROVACÍ BARVY

    Mramorovací barvy od firmy Marabu jsou speciální barvy, s nimiž docílíme zvláštních efektů na jakémkoliv podkladu. Můžeme je použít třeba na dřevo, textil, plast, polystyren, papír. My jsme s nimi barvili plastová a polystyrenová velikonoční vajíčka. Jsou to barvy, které jsou lehčí než voda. Práce s nimi je zábavná. Do dostatečně velké nádoby nalijeme vodu a na ní postupně nakapeme mramorovací barvy. Ty plavou na hladině. Dekorovaný předmět ponoříme do vody s barvami a rychle vytáhneme. A mramorování je na světě. K dostání jednotlivě nebo v sadách. Jen necháme dekorovaný předmět zaschnout. Mějme na paměti, že je třeba dávat minimálně dvě barvy, aby efekt mramorování vynikl. Mramorování je bezva zábava pro vás i vaše děti.  Přejeme příjemnou zábavu. :-)

  • POWERTEX

    Powertex je výtvarná technika, při níž používáme univerzální textilní tvrdidlo s obchodním názvem Powertex. S jeho pomocí lze tužit textilní materiály, především bavlnu a vytvářet rozličné sochy. A nejen sochy. Záleží na vašich kreativních nápadech. Do Powertexu můžete namočit téměř cokoliv. Dřevo, sádrové odlitky, polystyren, stará už zašlá trička nebo zbylé krajky a nebo nepoužívané krajkové dečky. Třeba sušené květy hortenzie vypadají úžasně. Powertex chytá téměř na všechny materiály, kromě plastu. Jako základ sochy můžete použít ohebný a pevný drát a vytvořit z něj základ sochy. Z alobalu vymodelujte detaily, které přelepíme papírovou lepící páskou (pozor, na plastovou pásku Powertex nechytá). A pak už jen namočit bavlněný kus látky do tužidla, nechat dokonale nasáknout a můžete dát své sošce konečný tvar. Přitom neplatí pravidlo, čím více Powertexu, tím tvrdší a pevnější socha je. Spíš je potřeba klást důraz na dokonalé prolnutí tužidla do látky a poté přebytečné tvrdidlo vymačkat. Sošku nechte volně uschnout minimálně do druhého dne, ale delší schnutí, třeba týden je lepší. K práci  s textilním tužidlem používáme různé doplňky k Powertexu. Velice dobře se nám osvědčily sádrové hlavy, které připevňujeme na dřevěné nebo kovové stojany nebo podstavce. Pro tvorbu určitě oceníte plastové točny. Pro dosažení dokonalého vzhledu je velmi vhodné používat voskové nebo syntetické patiny, které nanášíme tupovacím štětcem. Veliký výběr patin najdete v sekci Zlacení, patiny. Chcete-li vystavit své výrobky v exteriéru, je potřeba  je natřít závěrečným venkovním lakem. Pokud chcete vyzkoušet tuto techniku a nechce se vám investovat do velkého balení, máme pro vás v nabídce přípravek Fabric Hardener od firmy Daily ART ve 100 ml balení. Při práci s Powertexem používejte gumové rukavice. Pokud si potřísníte ruce, nechte tužidlo zaschnout a pak jej sloupněte. Používejte staré oblečení, protože z potřísněného oděvu jej nedostanete dolů. Powertex je nádherná kreativní technika, při které nemáte téměř žádná omezení. Přejeme vám hodně tvůrčích nápadů a báječnou relaxaci. :-)

  • KORÁLKY

    Navlékání korálků je oblíbená zábava pro malé i velké. Potřebujete jen korálky, navlékací materiál a někdy navlékací jehlu. Záleží na velikosti korálku a průvleku. Druhů, typů, barev a velikostí korálků je obrovské množství. Korálky našíváme, navlékáme náramky, náhrdelníky, dřevěnými korálky zdobíme lapače snů a nebo třeba macramé. Náramky můžeme doplnit kovovými přívěsky a bižuterními komponenty. Návlekový materiál je také velmi různorodý. Nitě, silon, pružná gumička, kůže. Záleží jen na vás a vaší fantazii. Přejeme pohodové korálkování. :-)

  • RAZÍTKOVÁNÍ A PEČETIDLA

    Razítkování je oblíbenou zábavou dětí i dospělých. Potřebujeme k tomu jen razítka, barvu a papír nebo textil. Razítka jsou zpravidla dřevěná, ale v současnosti si získávají stále větší oblibu razítka gelová. Nad gelovými razítky zaplesá duše každého kreativce, zejména těch, kteří se zajímají o scrapbooking. Jejich nespornou výhodou je, že jsou průhledná a tudíž přesně vidíte, kam razítkujete. Na jednom blistru je většinou povícero razítek, která jednoduše sejmete a přiložíte na akrylový blok. Drží na něm sama, nemusíte je přilepovat. A razítko je připraveno k použití. Namáčíme jej jednoduše do razítkovací barvy, což je polštářek napuštěný barvou a razítkujeme. Po skončení práce razítko opláchneme od barvy, sejmeme z akrylového razítkovacího bloku a uložíme zpět na místo. Tím, že jsou razítka plochá, jsou i daleko skladnější. Pokud razítkujete na textil, je potřeba použít polštářek napuštěný razítkovací barvou. Přejeme příjemné tvoření. :-)

  • PROVÁZKY - DRÁTY

    Najděte si svůj provázek nebo šňůrku. Může se vám hodit při jakékoliv tvůrčí činnosti a to nejen kreativní. Dráty pro rozličné tvoření. Chlupaté drátky pro děti na vánoční tvoření, kulaté dráty na lapače snů a nebo třeba pro výrobu netradiční kabelky. Modelovací tvarovací dráty jsou ohebné, dobře se s nimi pracuje, používáme je jako pomůcku pro Powertex při výrobě konstrukce soch, vázací dráty na adventní věnce a tenké barevné drátky na cokoliv. Určitě si vyberete. 

  • RUČNÍ NÁŘADÍ

    Pro svou kreativní tvorbu jistě oceníte ruční nářadí a pomůcky. Takové ty drobnosti, které vám usnadní práci. Mohou to být různé kleštičky, nůžky, tavné pistole, řezáky, vrtáky, nýtovací kleště a mnoho dalšího. Pojďte se podívat. :-)

  • TEXTILNÍ GALANTERIE

    Krajky, stuhy, korálkové šňůry, juta, organza, fibre. Jedním slovem textilní galanterie. Všelijaké ty drobnosti, které ozvláštní vaše výrobky a podpoří vaše kreativní tvoření. Krajky použijete třeba ke zkrášlení oblečení, polštářků, ale třeba soch z Powertexu. Stužka se vždycky hodí. Třeba na velikonoční pomlázku nebo zavěšení dekorací. Korálkové a perlové šňůry dodají vašemu tvoření lesk a šmrnc, juta se hodí ke všemu přírodnímu. Organza zase dodá vašim výrobkům nádech lehkosti. Záleží jen na vás, do čeho se pustíte. Přejeme mnoho tvůrčích nápadů. :-)

  • SMALTOVÁNÍ

    Smaltování a smaltovací prášky. Říkáme jim také někdy ,,studený smalt". Postup tvorby se smaltovacími prášky je velmi jednoduchý a nevyžaduje žádné další odborné znalosti. Zcela postačí na dekorovaný předmět z kovu, keramiky, skla nebo porcelánu nasypat smaltovací prášek a dát na chvilku zapéct na kovovou plotýnku při 150 stupních Celsia. Po rozpuštění smaltu jen necháme vychladnout a je hotovo. Tímto způsobem můžeme dekorovat například kovové lžičky, které vypadají velmi efektně. Dekorovaný předmět nelze umývat v myčce, pouze pod tekoucí vlažnou vodou. Přejeme příjemnou zábavu vám i vašim dětem.